michael

Archanděl Michael a jeho andělé přinášejí andělskou posilu, pokud vyhledáme jejich pomoc. Tato posila nám pomůže uvolnit strach, stejně jako další negativní emocionální stavy, které nám brání ve využití našeho skutečného potenciálu. Negativní emoce nám oslabují ducha. Budeme-li se vymlouvat na vlastní omezení, zabráníme si v kontaktu s anděly a naše pravé já se neprojeví jako hmotná bytost plná nekonečné lásky a světla.

Pokud přijmeme dar Archanděla Michaela v podobě modrého paprsku, dostane se nám odvahy, vytrvalosti, pravdomluvnosti, stálosti, síly a schopnosti udržet kontrolu nad vlastním životem. Mistrovské ovládnutí modrého paprsku Božské vůle a síly nás osvobodí ze stínu iluzí.

Mocný Archanděl Michael je ochráncem lidstva, nejvyšší a neúplatný velitel všech andělů. Nosí safírový meč. Modrý paprsek představuje sílu a vůli Boží stejně jako sílu víry, ochrany a pravdy. Světelný paprsek, na kterém poskytuje své služby archanděl Michael, má barvu safírově modrou. Je to vibrace, kudy stéká ve formě světla pomoc dolů k zemi, a tam pak trvale působí. Modrá je barvou míru a důvěry, ztělesňuje kvalitu mateřské péče, ochrany ve spojení s vyšším Já, které nalézá dokonalý výraz ve vlastním hlasu srdce.

Aspekty Modrého paprsku

Tělesné spojitosti

Části těla: krk, štítná žláza, horní cesty dýchací, čelist, spodina lebeční, tělesná hmotnost.

Utišuje, tlumí a uklidňuje nemoci spojené s horkem. Snižuje horečku a reguluje hyperaktivitu, zánětlivé procesy. Přináší jasnost a vyrovnanost. Tiší krční a ušní infekci. Pomáhá proti ztuhlému krku, je to přírodní prostředek proti bolesti. Snižuje krevní tlak, uklidňuje centrální nervový systém, čímž snižuje stres. 

Citové a duševní spojitosti

Odstraňuje strach z hlásání pravdy. Uklidňuje mysl, čímž napomáhá jasnému myšlení (jasnoslyšení, jasnomyšlení). Přináší klid a uvolnění od běžných starostí.

Duchovní spojitosti

Inspiruje k tomu, abyste se stali hledači vyšší pravdy a skryté moudrosti. Modrý paprsek představuje sílu a vůli Boží a přináší sílu víry a ochrany. Pomáhá rozvíjet odklánění se od slabé síly vůle (ega) směrem k vyšší Boží vůli.

Meditace meče Archanděla Michaela

Posaďte se do pohodlné meditační polohy. Pomocí dechu uvolněte celé tělo.

Jakmile se cítíte dostatečně uvolnění a koncentrovaní, vzývejte Archanděla Michaela: „Mocný Archanděli Michaeli, dodej mi síly. Uznávám, že mám svobodnou vůli, díky čemuž si vybírám svou životní cestu ve znamení radosti a volnosti. Pokud se hodí k mé duchovní pouti, dej mi meč svobody. Slibuji, že jej budu používat jen k nejvyššímu dobru všeho."

Cítíte, jak jste obklopeni energií Archanděla Michaela. Nechte se unášet vzhůru po spirále čirého světla. Tato světelná spirála vás bude zvolna zvedat výš a výš a vy se budete cítit naprosto bezpečně v archandělských rukou (křídlech).

Zjistíte, že jste v chrámu a Archanděl Michael vás vede do dveří sálu s meči. V tomto sále jsou dlouhé řady mečů. Tyto meče jsou určeny pouze pro vyvolené = pro připravené, pro ty, kteří souhlasí s tím, že ponesou safírově modrý plamen svobody. Každý meč vypadá jinak, stejně jako se každá bytost na planetě liší od všech ostatních. Všechny meče jsou ale naprosto stejné, pokud jde o úctu k tomu, kdo je nese, a pokud jde o to, že všechny přinášejí svobodu a ochranu.

Archanděl Michael vám podá meč. Jeho jméno je na něm napsáno jazykem světla. Udělí vám také právo tento meč používat. Dostanete tajný symbol, který je umístěn ve vašem energetickém poli. Tento krystalický symbol musí být v rovnováze s vaším energetickým polem. (V opačném případě vám meč nebude „sloužit".)

Archanděl Michael vás nechá stát v sále tak dlouho, jak budete potřebovat. Jedná se o mimořádný okamžik na cestě k sebezdokonalení. Když budete připraveni, doprovodí vás zlehka zpátky do fyzického těla.