relaxační masáže

Nejen o duši je třeba pečovat. Jsme opravdu rádi, že u nás vám můžeme nabídnout také relaxační masáže. Akreditovaná masérka provede masáže vybrané z aktuální nabídky přímo ve známém prostředí našeho relax.pointu.

krční páteř

A je tu další díl seriálu cviků na uvolnění páteře! Náš placatý cvičenec Jára je zpátky, tak můžeme pokračovat. Dnes budeme při cvičení různě zaplétat ruce při hledání správné výchozí polohy, ale vy to nakonec zvládnete, jako vždy. Ale ještě předtím tradičně něco z praktických znalostí péče o páteř. Navážeme na anatomii bolesti z minulého dílu a trochu víc se zaměříme na sezení.

koupelové soli

Vyrobte si s námi báječné koupelové soli, které se mohou stát milým dárkem a jsou ceněné pro své blahodárné účinky, jejich popularita stále stoupá. S naší domácí výrobou nejen že regály v obchodě projdete bez povšimnutí, ale navíc budete nadšení opravdovým složením svých koupelí.

olej na rybu

Dnešní příspěvek do bylinkárny je už ladění na příchod vánoc a tradiční rybí pokrm. Pokud nechcete mít kapříka po třicátépáté obaleného a usmaženého ve strouhance, zkuste náš bylinkový olej, který dá jakémukoliv rybímu pokrmu jiný šmrnc. Ingredience seženete na každém rohu.

víno na zvěřinu

V dnešním návodu vám představím víno k nakládání zvěřiny nebo hovězího masa. A proč je tento recept zařazen v kategorii Domácí bylinkárna? Jasně, přidáme bylinky. Takže pojďme na to.

balzám na bolavý nos

​Když už jsem se vrhla na před-zásobu bacilového období, v naší rodině nesmí chybět balzám na bolavý nos. Prostě jak smrkáme a smrkáme, tak to bolí a rudne jako čert. Chemické přípravky se mi vůbec neosvědčily, protože na takto narušené kůži velmi pálí. Co si budeme povídat, takto postižených lidí bude většina, takže jak snadno vyrobit balzámek, který nepálí a pomáhá.

orientální ocet

Vyrobte si z běžně dostupných surovin bylinkový ocet na asijské speciality, čili čínu. Je to velmi snadné.

šnaps proti chřipce

Nechci být špatným prorokem a všichni víme, jak je důležité pozitivní myšlení, takže: chřipka se nás netýká! Kdyby ovšem náhodou, pro dospěláky tady máme meducínu, která je tak narvaná vitamíny, že možná nepohrdnete ani na prevenčku :-)

barevná lékárna

Barvy - jsou všude kolem nás, obklopují nás, přijímáme jich duchovní potenciál, díky nim se můžeme rozvíjet. Barvy a jejich vliv můžeme také využít při stanovení různých analýz a diagnóz. S barvou si většina lidí vybaví spojení jako je oblíbená/neoblíbená barva, barva v auře, barva čaker, ale toto vnímání barvy je velmi úzké a ohraničené. Když se na barvy podíváme blíž, zjistíme, že se jedná o komplexní informace, které se skládají jako střípky mozaiky v jeden celek.

sůl sedmero bylin

Dnešní návod se ani tak nedá nazvat návodem, jako spíš inspirací, protože nic lehčího snad ani není. Ze snadno dostupných zdrojů si můžete vyrobit domácí mořskou sůl sedmero bylin. Když ji dáte ještě do pěkné dózy, originální dárek či pozornost je na světě. Pokud pěstujete bylinky sami, máte ji přímo za hubičku. Jestliže vaše zahrádka či balkon bylinkami neoplývá, nevěšte hlavu, bylinky koupíte v každém obchodě. Děti mohou vyrobit i samy jako dárek pro paní učitelku. Autorský článek byl také otištěn v časopise Aha pro ženy 12/2015.